Îmi dăruiesc ziua de naștere!

Ioana Vârtosu Școala Mamei Junior

100% Complete
Vreau să fac o donaţie!

Iubesc zilele de naștere, le iubesc deoarece în acea zi se reunesc toate persoanele dragi deodată ca și cum ai avea super puterea de a cuprinde un univers întreg în brațele tale. În curând voi împlini 36 de ani, nimic spectaculos în afară de faptul că a mai trecut un an cu totul spectaculos și așa am acel motiv de a mă vedea cu toți oamenii dragi mie. Doar că, în ultimul timp universul meu de oameni dragi a fost cotropit de copii, mulți copii. Pentru ei, fiecare zi de bazin e zi de sărbătoare și motiv de îmbrățișare. Astfel, am decis să îmi donez ziua de naștere pentru ei! Ce înseamnă asta? Înseamnă că anul acesta nu voi face petrecere, nu voi avea invitați și nu îmi doresc cadouri, decât... un gest din partea voastră. În loc să îmi cumpărați flori, ciocolată, vin și alte surprize, vă invit să donați o sumă de bani. Cu ce îi ajută pe copilași cadoul vostru? Vom achiziționa un lift de bazin! Un lift care să îi manevreze la baie, să poată face duș, să îi coboare și ridice în/din bazin. Un lift mobil care va face ca ei să nu trebuiască să vină cu caruciorul de transport din exterior pe marginea bazinului și să nu iasă uzi în același cărucior în care își vor petrece restul zilei. Un lift care va salva spatele însoțitorilor și a terapeuților. Un lift care să le asigure decența! Promit să gătesc prăjituri pentru fiecare dintre voi în ziua în care vom coborî pentru prima oară un copil în bazin în mod decent, cu un lift! Vă mulțumesc!

Misiunea acestui proiect este de a crea acces gratuit copiilor cu dizabilităţi din judetul Timiş (peste 2000) şi nu numai, la una dintre cele mai consacrate şi eficente terapii în tratarea bolilor ce ţin de întârzierile de dezvoltare – terapia în apă.

Vine ziua ta. Este momentul în care ești în centrul atenției prietenilor, cunoscuților, familiei. Toata lumea te întreabă ce iți dorești să primești cadou, dar tu știi că ai tot ce îți trebuie și că nu îți dorești decât să fii aproape de cei dragi și să împarți cu ei bucuria și voia bună. Și, când se întâmplă așa, iti dai seama că acesta este, poate, cel mai fru

La multi ani Erik!!
Happy birthday, brother.
28 Oct 2015
Sanatate si success in activitate!

Any & Radu Spinean

La Multi Ani, Ioana !!!
La mulți ani Ioana și Alin
22 Oct 2015
Prof. Dr. Onisei Doina Asis. univ. Pogan Maria impreuna cu studentii anul VI Medicina Dentara :)

La Multi Ani, Erik!

Raluca Catanescu

La multi ani cu multa sanatate!

Calin, Mara si Stefan

Stim deja, ca toti ti-au urat sanatate, bucurii, realizari pe plan profesional, dragoste sincera, prieteni adevarati, emotii pozitive si numai cele bune. Noi insa iti dorim numai un singur lucru – ca toate cele dorite de predecesorii nostri sa se implineasca! La multi, multi ani!
:)

Petra Morar

La multi ani!
21 Oct 2015
La multi ani ,mult succes si cat mai multe realizări !!!
21 Oct 2015
Iti doresc sa nu te opresti din a face ceea ce iti place ! Imi doresc sa ma lasi sa iti fiu alaturi deoarece am descoperit ca si mie imi place foarte mult ! La multi ani !!!

Daniel Voinescu

La multi ani sanatosi, sa ai putere sa realizezi tot ce ti ai propus in viitorul apropiat. Noi, vom fi alaturi de tine si de copii, incercand sa ti usuram realizarea.....visului.:)

Kati Varga

La multi ani, sanatate si putere de munca iti dorim cu mult drag si mii de multumiri pentru tot cea ce faci!
20 Oct 2015
La mulți ani! Să fie într-un ceas bun!
19 Oct 2015
La multi ani! :)
20 Oct 2015
16 Oct 2015
Ioana Vârtosu : Școala Mamei Junior
Îmi dăruiesc ziua de naștere!