Hidroterapia – o șansă la o viață mai bună pentru copiii cu dizabilități

Elena Tănasă Școala Mamei Junior

61.923076923077% Complete
Vreau să fac o donaţie!

Anul acesta am decis să îmi sărbătoresc ziua de naștere altfel și să îi încurajez pe toți cei care mă cunosc sau m-au întâlnit măcar o dată (sau, de ce nu? m-ati cunoscut doar pe Facebook) să o sărbătorească alături de mine.

Anul acesta îmi doresc să fie anul în care se vor gândi la ziua mai multe persoane ca niciodată. De ce? Pentru că doresc să direcționați toate cadourile, dar și urările de bine către proiectul care mi-a schimbat viata – hidroterapia.

Vă invit, așadar, să îmi faceți un cadou indirect, donând suma pe care ați fi cheltuit-o, sau nu :), pe cadoul meu pentru proiectul nostru care ajută peste 100 de copii cu dizabilități mentale sau fizice să facă terapie în apă și să aibă o sănătate mai bună și, cel mai important, o calitate a vieții mai bună.

Cheltuielile proiectului implică plata piscinei și a obiectelor necesare terapiei, terapeuții care se ocupă de ei, printarea unui manual de hidroterapie pentru a fi dat părinților și îngrijitorilor pentru o mai bună informare și, pașii mici către construcția unui centru de recuperare unic în zona de vest, care să încorporeze toate terapiile și facilitățile necesare petrecerii unei zile minunate de către un copil cu dizabilități.

Mai multe despre noi pe www.mamicafarafrica.ro sau pe https://www.facebook.com/TerapiaPrinApa

Vă mulțumesc!

Misiunea acestui proiect este de a crea acces gratuit copiilor cu dizabilităţi din judetul Timiş (peste 2000) şi nu numai, la una dintre cele mai consacrate şi eficente terapii în tratarea bolilor ce ţin de întârzierile de dezvoltare – terapia în apă.

Vine ziua ta. Este momentul în care ești în centrul atenției prietenilor, cunoscuților, familiei. Toata lumea te întreabă ce iți dorești să primești cadou, dar tu știi că ai tot ce îți trebuie și că nu îți dorești decât să fii aproape de cei dragi și să împarți cu ei bucuria și voia bună. Și, când se întâmplă așa, iti dai seama că acesta este, poate, cel mai fru

La multi ani! ;)
21 Mar 2015
20 Mar 2015
La multi ani Elena !!
20 Mar 2015
La multi ani!
La multi ani scumpo :-*
La Multi Ani!
18 Mar 2015
17 Mar 2015
La mulți ani din toată inima!
18 Mar 2015
16 Mar 2015